Pozytywnie rozpocząć rundę; Gwarek – Beskid

| 9 marca 2017 | 0 Komentarzy

Po blisko czterech miesiącach przerwy już w najbliższą sobotę do walki o ligowe punkty wybiegną zespoły IV ligi a co za tym idzie piłkarze skoczowskiego Beskidu. Na inaugurację zmagań wiosennych drużynę spod Kaplicówki czeka wyjazd do Ornontowic na mecz z tamtejszym Gwarkiem.

GKS Gwarek Ornontowice powstał w 1985 roku, chociaż piłka nożna w Ornontowicach z przerwami uprawiana jest w klubie od 1920 roku. Prezesem Gwarka jest Krzysztof Zdrzałek, szkoleniowcem najbliższego rywala Beskidu jest Damian Galeja. Na półmetku rozgrywek piłkarze Gwarka znajdują się na 10 pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Ornontowic jest Tomasz Kasprzyk, który zdobył w pierwszej rundzie 8 bramek.

W spotkaniu pomiędzy Beskidem Skoczów i Gwarkiem Ornontowice, które otwierało rywalizację na poziomie IV ligi w tym sezonie lepsi okazali się gracze ze Skoczowa, którzy wygrali 5:3 a bramki w tamtym meczu zdobywali dla Beskidu Kamil Janik, Łukasz Zaremski, Wojciech Małyjurek, Kamil Sornat oraz Przemysław Węgrzyn. Skrót z tamtego spotkania znajduje się poniżej

W przerwie zimowej w drużynie Beskidu doszło do drobnych zmian kadrowych. W Beskidem pożegnali się Ireneusz Trojanowski, który zakończył karierę oraz Łukasz Kisiała, który od rundy wiosennej występować będzie w Czarnych Jaworze. Do drużyny prowadzonej przez Mirosława Szymurę dołączyli Przemysław Ferfecki z Beskidu Brenna oraz Mirosław Dziedzic z Rekordu Bielsko-Biała. W okresie przygotowawczym skoczowianie rozegrali siedem meczów kontrolnych, z których dwa zakończyły się zwycięstwami, raz padł remis oraz cztery razy skoczowianie przegrali.

W sobotę skoczowianie będą mieli okazję zainaugurować rok 2017 w meczach ligowych. Jakim wynikiem zakończy się pierwszy poważny test Beskidu w tym roku? O tym dowiemy się w sobotę około godziny 17.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!

Kategoria: Aktualności, IV Liga, Liga, Zapowiedź