Udana inauguracja; Gwarek 0:1 Beskid[wideo]

| 11 marca 2017 | 0 Komentarzy

Zwycięstwem zakończył się pierwszy mecz Beskidu w rundzie wiosennej. Skoczowianie pokonali w Ornontowicach tamtejszy Gwarek 1:0(0:0). Bramkę dającą trzy punkty zawodnikom Mirosława Szymury zdobył Michał Grześ, który pewnie wykonał rzut karny.

Beskid: Chmiel, Lech, Wojciechowski, Sornat, Grześ, Ihas(70’ P. Ferfecki), Padło, C. Ferfecki(84’ Marek), Bezeg(88’ Gabryś), Małyjurek(70’ Janik), Jaworzyn

Gwarek: Pilny, Wojtoń(70’ Saliński), Ferensztain, Oleksy, Herrmann, Góra, Sadowski, Niewiedział, Wilk, Zdrzałek, Kasprzyk(78’ Lewandowski)

Żółte kartki:  Wojtoń, Góra, Ferensztain(Gwarek) – Wojciechowski(Beskid)

Początek  spotkania był wyrównany. Oba zespoły toczyły wyrównany bój. Walka była głównie w środku pola. Większość zagrożenia jakie było stwarzane było po stałych fragmentach gry. W 5 minucie z dystansu z rzutu wolnego uderzył Cezary Ferfecki. Piłki nie przeciąż żaden z graczy Beskidu i bramkarz odbił piłkę na róg. W 10 minucie ponownie zagrozili bramce rywala skoczowianie. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkowywał Cezary Ferfecki a głową w polu karnym uderzał Wojciech Małyjurek, lecz strzał napastnika Beskidu złapał Damian Pilny. W 12 minucie akcją odpowiedzieli gospodarze. Z lewej strony w pole karne Beskidu wbiegł z piłką Radosław Góra, który uderzył na bramkę, jednak jego strzał odbił Dominik Chmiel.  W 26 minucie swoją akcją odpowiedzieli skoczowianie. Szymon Bezeg zagrał piłkę na wolne pole do Dawida Lecha, który z bocznego sektora boiska dograł futbolówkę w środek pola karnego, gdzie znajdował się Cezary Ferfecki, który uderzył niecelnie na bramkę Gwarka.
Jedyna bramka padła w II połowie spotkania po tym jak Arkadiusz Ihas dośrodkował piłkę w pole karne Gwarka, gdzie znajdował się Szymon Bezeg, którego nieprzepisowo zatrzymał gracz Gwarka co zauważył sędzia i wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Michał Grześ, który technicznym strzałem w boczną siatkę pokonał bramkarza rywali.  7 minut później szansę na bramkę mięli gospodarze, lecz strzał gracza Gwarka odbił Dominik Chmiel. Do końca spotkania żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki i trzy punkty pojechały do Skoczowa.

Kategoria: Aktualności, IV Liga, Liga, Wyniki